Суд БиХ домаћин Панела за уједначавање судске праксе

11.12.2024, 13:12

Суд Босне и Херцеговине је 10. децембра био  домаћин посљедњег за ову годину Панела за уједначавање судске праксе из кривичне/грађанске области. На панелима су активно учешће узели представници највиших судова у Босни и Херцеговини, тачније Апелационог одјељења Суда Босне и Херцеговине, врховних судова ентитета, Апелационог суда Брчко дистрикта Босне и Херцеговине и представнице ВСТВ-а.

На панелима су биле  теме које су од посебног интереса и значаја за цијелу правосудну заједницу, од нужних елемената чињеничног описа дјела у кривичном поступку против правних лица, до најактуелније теме – извођења електронских доказа на главном претресу. Када је у питању грађанска област, теме су такође биле актуелне – питање судске надлежности у споровима за утврђивање права власништва и поврата имовине, преиначењу тужбе, као и терету доказивања аутентичности потписа на уговору.

Ове године је и јубиларна десета годишњица почетка рада Панела за уједначавање судске праксе и врло је важно да се константно ради  на унапређењу  ефективности рада правосуђа и правне безбједности кроз лакши приступ судским одлукама и правним ставовима највиших судова у БиХ.


Галерије

Sud BiH domaćin Panela za ujednačavanje sudske prakse