1. zabrana napuštanja boravišta i zabrana putovanja (uz privremeno oduzimanje svih putnih isprava, zabrana izdavanja putnih isprava, kao i zabrana korištenja lične karte za prelazak državne granice Bosne i Hercegovine);
2. zabrana sastajanja s određenim osobama;
3. obaveza povremenog javljanja određenom državnom organu svakog ponedeljka.
Izrečene mjere zabrane mogu trajati dok za tim postoji potreba odnosno do drugačije odluke Suda, a kontrola opravdanosti vršit će se svaka dva mjeseca.
U slučaju da osumnjičeni prekrše neku od izrečenih mjera zabrane, može im se odrediti mjera pritvora.
Nermin Klopić, Ahmed Šerifović i Ljubisav Vidaković osumnjičeni su za krivično djelo organizirani kriminal u vezi sa krivičnim djelom zloupotreba službenog položaja ili ovlaštenja, a Ešref Lekić za krivično djelo organizirani kriminal u vezi sa krivičnim djelom protivzakonito posredovanje.